top of page

AKTUALNOŚCI

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

Rihanna Van De Grenshoeve najlepszym 4-latkiem!

W Olszy przyznano pierwszy w tym roku tytuł Czempiona Młodych Koni Sportowych. W grupie 4-latków najlepsza okazała się nasza klacz Rihanna Van De Grenshoeve pod Krzysztofem Retką.

​Łącznie w tegorocznej edycji SCPMK rywalizowało 88 koni  czteroletnich. Po dwóch dniach zmagań najwyższe noty - łączni 17,67 - otrzymała klacz Rihanna Van De Grenshoeve (BWP, Cornet Obolensky x Codex, wł. Kielbex Company), którą doskonale zaprezentował Krzysztof Retka.

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

Poznajcie CHACKELLĘ Z - naszą nowo narodzoną klaczkę po Chacco Blue i W. Delta Mossel Jantje ur. 11.07.2021!

Jej matka: Delta Mossel Jantje odniosła ogromne sukcesy w skokach przez przeszkody na międzynarodowych pokazach z Gianni Govoni i Doron'em Kuipers'em. Wygrała kilka klas, a nawet zajęła 4 miejsce w Grand Prix CSI3* na poziomie 1,55 m w San Giovanni w Marignano we Włoszech. Wyjątkowo ciekawy jest ojciec: Chacco Blue, bezkonkurencyjny numer 1 na światowej liście rankingowej najlepszych przodków koni skokowych. Na liście startowej wielu Grand Prix na całym świecie znajdziemy potomstwo Chacco Blue, który niespodziewanie zmarł w 2012 roku.

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

CHIC PHILYRA V.V. Z (Cornet Obolensky - Quaprice Bois Margot) - kolejny świetnie zapowiadający się ogier nasz!

Ogier Chic Philyra VVZ (po Cornet Obolensky) stał się atrakcją cenową aukcji źrebiąt Prinsjesdag, która odbyła się 15 września. Sprzedany jako top seller aukcji, trafił pod nasze skrzydła! Było warto bowiem, ten młody ogierek jest jednym z pierwszych potomków Gibrouille du Lys - wyjątkowej klaczy, córki Quaprice Bois Margot, prawdopodobnie jednym z największych talentów skokowych na świecie! Ponadto Chic Philyra VV Z to syn Cornet Obolensky - jego przyszłość sportowa zapowiada się zatem obiecująco!

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

Poznajcie naszą nową klacz RIHANNĘ VAN DE GRENSHOEVE

Bardzo miło nam poinformować, że udało nam się zakupić klacz po Cornet Obolensky. Oto 3 letnia Rihanna Van De Grenshoeve (Cornet Obolensky x Codex (Edelweis van de Sluize).

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

CIBELLE VAN DE DASSENHEIDE Z (Cabrio van de Heffinck - Diamant de Semilly). Poznajcie naszą nową klacz!

W ostatnim czasie zakupiliśmy klacz po Cabrio van de Heffinck. Matka - Shakira de Kreisker - chodząca 145cm, jest w pełni siostrą ogiera Grand Prix Quickly de Kreisker z Abdelkebir Quaddar.

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

CONDAM WM Z (LB. Convall - Guidam) także nasz!

Na aukcji kupiliśmy także rocznego ogierka po LB Convall!

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

CANJER HST SPRZEDANY!

Nasz 10-letni walach Canjer HST został sprzedany! Mamy nadzieję, że jego nowy właściciel będzie się świetnie bawił z tym wspaniałym koniem!

Życzymy im wszystkiego najlepszego!

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

JUŻ W KRAJU! Udany powrót z Hiszpanii

Szczęśliwie zakończyła się akcja powrotu do Polski polskich jeźdźców, uczestniczących w międzynarodowych zawodach Sunshine Tour 2020 oraz Mediterranean Equestrian Tour - Spring MET 2020 w Hiszpanii.

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

Canjer HST i Retka w Hiszpanii!

10-letni wałach Canjer HST wraz z Krzysztofem Retką uczestniczyli w międzynarodowych zawodach Mediterranean Equestrian Tour - Spring MET 2020 w Hiszpanii. Wydarzenie to odbywało się w dniach 9-15 marca tego roku. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszego konia podczas tych zawodów!

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

Mistrz Polski dla Zanotelliego. ALO SILIO P sprzedany!

Wyhodowany w Polsce i dosiadany przez Krzysztofa Retkę 6-letni, siwy ogier Alo Silio P zmienił właściciela.

Z radością, ale też łezką w oku informujemy, że nowym właścicielem Alo został brazylijski jeździec Marlon Modolo Zanotelli.

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

Kolejne sukcesy ALO SILIO P! CSI YH LIER

Świetny koniec roku dla naszego 5-letniego ogiera Alo Silio P oraz Krzyszfota Retki! Ich kolejne sukcesy - tym razem na arenie międzynarodowej - to 7 miejsce w finałach 5-latków CSI YH Azelhof LIER w listopadzie oraz 3 czyste rundy w finale 5 lat CSIYH X-mas Edition Azelhof LIER w grudniu 2019. 

Zobaczcie sami!

CHIC PHILYRA V.V. Z zdjecie 3.jpg

ALO SILIO P wygrywa Mistrzostwa Polski Młodych Koni

W niedzielę (22/09/2019) zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni Strzegom 2019, które, po raz drugi z rzędu, odbyły się na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Morawie.  Alo Silio P (Cassilio x Avero) prezentowany przez Krzysztofa Retkę, zwyciężył w klasyfikacji koni pięcioletnich z polskimi paszportami (wynik 23,800). Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć naszej pary!

bottom of page