top of page

EVERDI ZMIENIA WŁAŚCICIELA

Podczas kończących się zawodów CSIO5* Sopot 2018 swojego właściciela zmienił  9-letni, siwy  ogier Everdi, na którym do tej pory startował Krzysztof Retka.

Dotychczasowy właściciel ogiera Everdi, pan Sławomir Miąsko powierzył go do jazdy Krzysztofowi Retka w 2017 roku. To właśnie na nim ten utalentowany przedstawiciel młodego pokolenia polskich skoczków sięgał po złoty medal Halowego Pucharu Polski edycji 2017/2018 w kategorii seniorów. Nowym właścicielem konia został Klub Sportowy Adamus.

 

„Everdi, syn słynnego ogiera Verdi, na którym startował nie mniej słynny Maikel van der Vleuten  był moim podstawowym koniem. Ma on w tej chwili 9 lat i zaczęliśmy startować  w najwyższych konkursach 150-160 cm. Bardzo się cieszę, że udało mi się doprowadzić tego konia do tak wysokiego poziomu. Cieszę się też, że koń zostaje w Polsce i mam nadzieję będziemy mieli jeszcze nie raz okazje do oglądania go w dobrych przejazdach. Oczywiście trochę mi żal rozstawać się z tak fajnym koniem. Na szczęście mam stawkę dobrych koni, które mam nadzieję, że godnie zastąpią siwego. Jednym z nich jest też 9-letni Eto’o, na którym startuję w Sopocie na 5 gwiazdkach. Wczoraj przeszedł na 0 konkurs 145 cm,  zaliczany do Longines Rankings.” powiedział Krzysztof Retka.

Sprzedaż Everdiego nie wykluczy tego młodego i ambitnego zawodnika w zdobywaniu osiągniętych przez siebie celów. Do dyspozycji ma chociażby 9-letniego Eto'o (Tygo x Graaf Grande), z którym rozpoczął starty w konkursach LR, a także 8-letniego Ninto Chico (Nintender x Chacco Blue).

EVERDI I KRZYSZTOF RETKA
EVERDI I KRZYSZTOF RETKA
EVERDI I KRZYSZTOF RETKA
EVERDI I KRZYSZTOF RETKA
bottom of page