top of page
QUINDAM Z zdjęcie 1
QUINDAM Z zdjęcie
Rodzice

QUINDAM Z
Pełny brat H5 Quintol
(Quitender
x Cento) 
od klaczy Finja (Censcha) 140 jump
18-04-2023 - Ogier

Censcha sama odnosiła sukcesy w skokach pod wodzą Laury Kraut, ale kiedy potomstwo, które wyprodukowała w młodości, trafiło na tereny wystawowe, kariera Censchy naprawdę nabrała rozpędu.

Jej pierwsi dwaj synowie odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, ale to jej potomstwo z 2005 r. utrzymało złoto. Jej synowie Chacitol i Chabento pochodzili z pierwszego dużego potomstwa Chacco-Blue, urodzonego w 2005 roku i to właśnie te konie doprowadziły Chacco-Blue do czołówki rankingów. Chacitol skakał w Pucharach Narodów, Pucharach Świata i Grand Prix; a Chabento wygrał Puchar Narodów w Linzu oraz zajął drugie i czwarte miejsce w Pucharze Świata w Warszawie i Poznaniu z Sandrą Piwowarczyk. Urus 2 urodził się również w 2005 roku. Z Liubov Kochetovą z powodzeniem rywalizował w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, zajmując trzecie miejsce w Grand Prix Bromont i Puchar Świata oraz piąte w Grand Prix Tryon. Przez ostatnie dwa lata swojej kariery startował pod wodzą Enno Klaphake.

Ale koń, który zrobił karierę Censchy jako klacz hodowlana, to H5 Quintol. Skakał na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 i Toronto Pan-Americans z Eduardo Menezesem, wygrywając nagrody pieniężne w wysokości ponad 650 000 euro. Wygrał Grand Prix Coapexpan 5 i Puchar Narodów Spruce Meadows i był wicemistrzem w Grand Prix Falsterbo 5 i Pucharze Świata Del Mar.

 

Censcha wyprodukowała dziewięcioro potomstwa w wieku wystarczającym do konkurowania w tym sporcie. Ośmiu z nich zostało skoczkami, siedmiu na poziomie Grand Prix – to 78%!

RODOWÓD QUINDAM Z.jpg

Pełny brat H5 Quintol (Quintender 2 x Censcha)

Quitender - ojciec

bottom of page