top of page
HALABENO Z zdjęcie 1
zdjęcie HALABENO Z
Rodzice

HALABENO Z
Pełny brat Scuderia 1918 Halifax van het Kluizebos
(Heartbreaker x Fetiche du Pas) 
od klaczy Dalida vd Heffinck
03-06-2023 - Ogier

Heartbreaker (Nimmerdor x Silvano)  to legenda koni skokowych oraz uznany reproduktor o wybitnej wartości hodowlanej. Heartbreaker przyszedł na świat 16 kwietnia 1989 r. pod okiem hodowcy P.S. Koopmansa z Bozun (NL). Ojcem tego gniadego ogiera rasy KWPN był słynny Nimmerdor (Farn - Ramonaa/Koridon), którego KWPN ogłosiło ogierem stulecia. Tylko za swojego życia dał aż 18 uznanych synów i 37 uznanych wnuków. Matką była Bacarole (Silvano - Orchidee/Uppercut) po Silvano (Le Mexico - Marion/Amor), ogierze skokowym na poziomie międzynarodowym, który w 1985 r. wywalczył wysokie pozycje w zawodach kwalifikacyjnych do Pucharu Świata - 2. miejsce w Mediolanie (ITA), 5. w Brukseli (BEL) oraz 8. W Genewie (SUI). Heartbreaker jest niesamowitą mieszanką linii niemieckich i francuskich koni skokowych, ale nie brak mu też wyraźnej domieszki folblutów. 

Kariera skokowa Heartbreaker nabierała niesamowitego tempa. Jako 6-latek, wraz z Grantem Wilsonem (NZL), zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody. Rok później już startował pod innym jeźdźcem (który okazał się tym , który doprowadził go do poziomu GP) i wraz z Peterem Geerinkiem (NED) był 4. w klasie 7-latków. Rok 1998 był bardzo udany - Heartbreaker wywalczył 1. miejsce na zawodach Nations Cup CSIO Falsterbo (SWE)! Wtedy też trzykrotnie znalazł się na 3. miejscu w konkursach Grand Prix w Falsterbo, Geesteren (NED) i Hamburgu (GER), a także zajął 2. miejsce na Final Samsung Super League w Donaueschingen (GER). W 2000 r. wywalczył 4. miejsce na Grand Prix CSI-A w Londynie. To oczywiscie nei wszystkie sukcesy ogiera, który z powodzeniem startował w konkursach międzynarodowych. 

Równolegle do kariery sportowej rozwijała się renoma hodowlana. Wszystkie te osiągnięcia doprowadziły do ponownego przedstawienia Heartbreakera komisji KWPN. W 1998 roku ogier w końcu otrzymał licencję! Z czasem uznawały go kolejne związki (SF, BWP, SWB, SI, BAVAR), a w wieku 14 lat miał już 10 uznanych synów i wielokrotnie więcej potomstwa, które brało udział w zawodach na poziomie międzynarodowym. Typowe cechy Heartbreakera - siła, waleczność, refleks, dobra technika skoku, duch walki, ostrożność czy też... porywczość - są przekazywane potomstwu, co daje szansę na powtórzenie sukcesów swojego ojca. 

Oto lista wybranych potomków:

 • og. Romano (Heartbreaker - Narzisse/Fedor) - doskonały skoczek i zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów (np. PŚ Bordeaux 2015, Grand Prix LGCT Paryż 2015) pod Bertramem Alenem (IRL)

 • og. Quasimodo van de Molendreef (Heartbreaker - Jarme V't Steentje/Lys De Darmen) ojciec m.in wał. Hello Sanctos, który jest podstawowym koniem Scotta Brasha

 • og. Toulon (Heartbreaker - Nikita/Jokinal de Bornival) - jeden z najpopularniejszych reproduktorów po ogierze Heartbreaker

 • og. Scuderia 1918 Halifax Van Het Kluizebos (Heartbreaker - Dalida Vd Heffinck/Fetiche Du Pas) - startujący z powodzeniem pod Lorenzo de Luca (ITA)

 • og. Zambesi (Heartbreaker - Calanda Z/Calvaro Z) - uznany reproduktor, który ma już kilkaset potomków (w tym 5. uznanych synów)

 • og. Heartbeat (Heartbreaker - Elly/Ramiro Z) - z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach pod Torbenem Frandsenem (DEN) 

 • wał. Heartbreaker 5 (Heartbreaker - Nafanory/Ramiro Z) - najlepszy potomek sławnego ojca w Polsce, staruje na nim Michał Ziębicki.

 • kl. Rabanna van Costersveld (Heartbreaker - Holivea Van Costerveld/Randel Z) - matka ogiera Corneta Obolensky'ego, jednego z najlepszych reproduktorów skokowych ostatnich lat 

 • wał. Vdl. Groep Zidane (Heartbreaker - Colanda/Calando I) - razem z Leopoldem Van Astenem (NED) startuje w konkursach GP

 • og. Cidane (Heartbreaker - Larnike/G. Ramiro Z) - uznany w AES i KWPN, zdobywca brązowego medalu na MŚ w Lanaken w 2013 roku pod Kristianem Houwenem (NED)

 • og. Helios Van De Noordhevel (Heartbreaker - Laruna/Larome) - uznany w AES oraz BWP, z powodzeniem startujący pod Anną Szary-Ziębicką i Michałem Ziębickim

 • og. Halifax van het Kluizebos (Heartbreaker - Dalida van de Heffinck/Fetiche Du Pas) - w 2017 r. zajął 1. miejsce w rankingu skokowym, startujący pod Lorenzo De Luca (ITA) i Danielem Deusserem (GER).

Zasługi hodowlane oficjalnie doceniono w 2004 r. kiedy to Heartbreaker został uhonorowany tytułem Keur. w 2009 r. ogłoszono go Preferentem, a 6 lat później (w 2015 roku) KWPN Horse of the Year. Ogier był również ambasadorem rasy BWP. w 2006 r. francuski dziennikarz Bernard le Courtois opracował listę 75 najlepszych ogierów. Kryterium były wyniki międzynarodowych skoków i Heartbreaker winieje na 11. miejscu, co jest ogromnym osiągnieciem. W rankingu WBFSH od wielu lat nie wypada z czołówki najlepszych ogierów świata. W aktualnym zestawieniu wśród reproduktorów zajmuje wysokie 27. miejsce. Do tej pory dal 104 uznanych synów, z których aż 63 startuje w konkursach 135-160cm! Aż 123 jego potomków (damskich i męskich) z powodzeniem startuje na międzynarodowym poziomie 155-160 cm, a wielokrotnie więcej o pułap niżej. 

Za to matka - Dalida vd Heffinck stała się znana na całym świecie w 2017 roku, kiedy jej syn Scuderia 1918 Halifax van het Kluizebos został uznany za najlepszego skoczka świata. Wraz z czołowym włoskim jeźdźcem Lorenzo de Luca, ten wyjątkowy ogier zdominował międzynarodową scenę w tym roku, wygrywając na poziomie 5* w Paryżu, Mexico City, Cannes i Miami, zajmując drugie miejsce w prestiżowym 5* GP w Windsor i zdobywając trzecie miejsce na wymagających mistrzostwa świata w Mechelen! Kontynuował karierę jako najlepszy koń na świecie, wygrywając później także 5* GP w Rzymie. Dziś Halifax jest ogierem hodowlanym na pełny etat i chociaż jego potomkowie, tacy jak Monseigneur, który w Ameryce skacze na 1,45 m, czy ogier Nanteuil van T&L (od matki Toulon), są jeszcze bardzo młodzi, są gotowi do naśladowania śladami ojca i rywalizować na poziomie międzynarodowym.

Scuderia 1918 Historia sukcesu Halifaxa van het Kluizebosa zaczyna się od jego matki, Dalidy vd Heffinck z MoM, która sama pochodzi z wyjątkowej i odnoszącej sukcesy rodziny sportowej. Jest siostrą odnoszącego sukcesy ogiera Upsilona van de Heffincka i skoczka 1,60 m Versace van de Heffinck. W linii żeńskiej znajdują się dziesiątki koni sportowych skaczących na najwyższym poziomie, w tym Quel Homme vd Heffinck oraz Bentley i Souvenir vd Heffinck.

 

Dalida vd Heffinck pokazała, że ​​jest światowej klasy klaczą hodowlaną, która w połączeniu z różnymi ogierami dała wspaniałe konie sportowe. Halifax został wyprodukowany przez Dalida vd Heffink x Heartbreaker, ale jego młodszy brat Cha-Cha-H z Chacco Blue radził sobie wyjątkowo dobrze już w wieku 2 lat! Został zatwierdzony przez jury na wystawie ogierów w Oldenburgu, a następnie sprzedany na aukcji za 300 000 euro.

RODOWÓD HALABENO Z.jpg
slider_highlight_halifax-v.jpg
slider_highlight_halifax-2-v.jpg

Pełny brat - Scuderia 1918 Halifax van het Kluizebos (Heartbreaker x Dalida vd Heffinck)

bottom of page